1. קטלוג מוצרים
  2. מידע כללי
  3. קנאביס ורוזמרין
הידעתם שיש צרכני קנאביס רבים הנוהגים

לשלב רוזמרין יחד עם אידוי הקנאביס שלהם?

בואו להבין למה הם עושים את זה.

רקע:

הרוזמרין הינו צמח רב עונתי פרחוני (כחולים /לבנים) והוא בעל ענפים עמוסים בעלים מחטניים בעלי סגולות מרפא רבות. הרוזמרין נפוץ מאוד בשל עמידותו הגבוהה לתנאי מזג האוויר והוא גדל כל ימות השנה, כך שהוא חשוב למערכת הקנבידואידית / ביולוגית בכל עונות השנה. הצמח אומנם מסווג עם משפחת השפתנים אך לאחרונה שינו את תת סיווגו למרווה רוזמרית. הפולימר האורגני (טרפין) הכי דומננטי ברוזמרין הוא הפינן( PINENE  B- A 155-125 257 F) 

לרוזמרין סגולות רפואיות רבות וגם הרמב"ם מדבר על סגולתיו הרבות. בשנים האחרונות רואים שהשילוב שלו עם קאנביס יכול להעצים את אפקט ההשפעה ואף להוסיף לקנאביס תכונות נוספות.

מתי:

אידוי הקנאביס עם רוזמרין מומלץ בשעות היום, מאחר והרוזמרין משביח ומחזק את אפקט הקנאביס (הסאטיבה) ומוסיף השפעות סאטיבה לקנאביס היבריד או אינדיקה כמו חדות, עירנות, ריכוז, ותפקוד קוגנטיבי משופר באופן כללי. 

הסגולות הנוספות והמגוונות של הרוזמרין ושל הטרפין הפינן הם בטיפול אנטי דלקתי ולשיכוך כאבים קל, ועשויות להשפיע לטובה על תפקוד המוח ומחקרים רבים מצביעים על כך שהרוזמרין משפר את מצב הרוח אפילו על ידי הרחה של הרוזמרין וצריכה שלו בשעות היום מחדד ומעוררות את החושים.

בנוסף,  הרוזמרין מורכב מהפינן וטרפינים נוספים האחראים על הטעם והריח המתוק חמצמץ צמחי אורני  ועל ההשפעות הפיזיולגיות המעולות שלו והרשימה של היתרונות היא עצומה.

הרוזמרין נחשב לצמח אנטי בקטריאלי,  אנטי דלקתי, נוגד חמצון (נוגד כיב),משכך כאבים, מטפל בשיעול, הצטננות וכאבי ראש, משפר מצב רוח ויעיל  לבעיות נוספות כמו איזון לחץ דם מחלות אוטואנומיות סרטן, סכרת, אלצהיימר, בעיות קשב וריכוז , הוא משפר תפקודים קוגנטיבים זיכרון וזמן תגובה מעורר, משתן(ניקוי רעלים) ושומר על הכבד. כמו כן  הרוזמרין מחזק את השיער וטוב לטיפול בבעיות עור, בנוסף הוא מקור טוב לברזל סידן וויטמין B6  ונוגדי חמצון: חומצה קרנוזית, קרנוסול וחומצה רוסמנית, וחומצות נוספות פנטותנית, ניאצין, תיאמין, חומצה פולית וריבופלבין.

כשרואים את כמות הסגולות של הצמח הנהדר הזה, מבינים כי תוספת הרוזמרין לאידוי עשויה אף לצמצם את בעיות השיעול והליחה (ויצירת מוגלה) עקב הגברת התכונות האנטי בקטריאליות והאנטי דלקתיות בעת השאיפה. כמו כן, פותר הרוזמרין בעיות של כאבי ראש כרוניים ועפיצות (המוכרים לרבים מצרכני הקנאביס הרפואי, ) מאחר והשמנים הארומתיים שהוא מכיל נקשרים עם שמני הארומתיים של הקאנביס, נספגים בקולטנים ומובלים עם החמצן ישריות למוח ומערכת הקבנביאודים ובכך משפיעים על המצב רוח על בעיות קשב וריכוז בעיות קוגנטיביות ותפקוד המוח וזה קורה  מהר יותר מאשר השפעתו באכילה.

דרך אידוי מומלצת:

ניתן לאדות את הפרחים ואת העלים המחטניים (עדיף לאדות את הרוזמרין מיובש) או את האבקה- herb/dry herb)) עשב/עשב יבש -המאדים עם בקר טמפרטורה 0-230 מעלות.

שימו לב- האדים העולים מהעשב הקצוץ הם כמעט בלתי נראים לעין אך עשירים בטעם ונותנים השפעה מהירה. את הרוזמרין מאדים בטמפרטורה של (פינן 125-155) ומעלה מעלות צלזיוס  (יש מאדי עשב המאדים גם שמנים) וניתן לשלב את הרוזמרין באידוי הקנאביס הרפואי   ובכך להעשיר את השפעת הפינן בקנאביס (בזני סאטיבה והיבריד למשל כמו:-blue dream, trainwreck, jack herer, chemdawg,)או להעשיר את השפעתו בתופעות הנ"ל בתפרחות שהן  יותר אינדיקה ובכך להפחית קצת את העפיצות (מרירות) המוכרת מזני האינדיקה.

טיפ חשוב: אידוי דרך מסנן מיים (באבלר) מעשיר יותר את הטעם ואיכות האידוי


לסיכום: אלו היתרונות באידוי רוזמרין עם קנאביס

  • מעשיר את ספקטרום הטיפול במערכת הקבנביאודית/ביוליוגית ומעשיר את טעם הקאנביס בטעמים וארומות נוספים  

  • חוסך בצריכת התרופות והקאנביס או מעצים  את השפעתם (עלות הרוזמרין נמוכה מאוד ביחס לקנאביס) ומשפר את תפקוד היום יומי

  • כל הסגולות של הרוזמרין נצרכות ללא קלוריות  

    הערה חשובה- כל הכתוב כאן מבוסס על שיחות שלנו עם מטופלים ומבוסס על רשמים אישיים שלהם ואין לראות בכתוב המלצה או עידוד. תמיד מומלץ להתייעץ עם רוקח או רופא מטפל.


    logo בניית אתרים