1. קטלוג מוצרים
  2. קנאביס וטיפול במחלות
  3. קנאביס מידע כללי

קנאביס- מידע כללי

 

לקנאביס יש שמות רבים- גראס, ירוק, WEED , מריחואנה, עשב, הם רק חלק מהם והצריכה שלו מעוררת שינוי תודעתי פסיכואקטיבי, שלרוב נתפס על ידי המשתמשים כחיובי. הקנאביס נמצא בשימוש בקרב בני אדם במשך שנים רבות ויש לו תיעוד בשימוש לצרכי רפואה, הנאה ופנאי, ואף בטקסים דתיים.

במהלך המאה העשרים, הפך הקנאביס ברוב מדינות העולם ללא חוקי, אבל בשנים האחרונות ניכר שינוי גדול בכל הקשור ליחס לקנאביס, ובמיוחד בתועלות שהוא יכול להעניק למטופלים במגוון מחלות ולהקל עליהם להתמודד עם מחלתם.

 

קנאביס:עוד משחר ההיסטוריה צמח הקנאביס שימש לשימושים נרחבים ושונים בעיקר למטרות רפואיות, אך גם ליצור שמן המפ, שמן זרעים, ייצור סיבים וכחומר המשפיע על מערכת

העצבים ושימושים שונים נוספים. תחום הקנביס לשימוש רפואי ולמחקר הולך וצובר תאוצה וצפוי לגדול ולהתרחב בשנים הקרובות.

ישראל מובילה כיום גם בשימוש הרפואי בקנביס, חולים רבים שלא השיגו פתרון אפקטיבי לבעיותיהם ברפואה הקונבנציונלית מפיקים תועלת רפואית רבה מהשימוש בקנביס, במיוחד בהקלה משמעותית בכאבים שונים.

משרד הבריאות מאפשר את השימוש בו למטרות רפואיות וזאת כאמור בהתוויות מסויימות למטופלים השונים.

 

צמח הקנביס מומלץ כתרופה בפיקוח רפואי. הרופא יודע לבחור את זני הצמח המתאימים ביותר לכל מטופל ואת המינונים המתאימים, ובמסגרת המעקב הרפואי הוא מחליף אותם בהתאם.


צמח הקנביס הוא הסוג הידוע ביותר מבין 11 סוגים של צמח ממשפחת הקנביים הכוללת שלושה תתי-מינים עיקריים:


סאטיבה הוא מין הקנביס הנפוץ ביותר היום בשימוש בעולם, הוא גבוה וצר יותר מהאינדיקה, ואצבעות עליו דקות וארוכות יחסית. הוא מתאים יותר לשימוש במשך היום,

הצמח ממריץ ומספק תחושת אנרגיה, תחושת קלילות, משפר את מצב הרוח, מגביר את יכולת הריכוז היצירתיות והשפעה מנטלית מוגברת.

האינדיקה הוא השני הנפוץ בעולם, הוא צומח נמוך ורחב יותר מהסאטיבה ואצבעות עלעליויחסית רחבות וקצרות. מקורו של האינדיקה במדינות המזרח התיכון ואזור אפגניסטן ופקיסטן.

צמח זה נותן הרגשה מרגיעה, מפחית חרדה, מספק תחושה של הרפיה ושלווה המקלה על ההירדמות, משפיע בהורדת טונוס השרירים ולכן מתאים יותר לשימוש בשעות הלילה.

סאטיבה ואינדיקה הם הזנים הבולטים, הם מכילים כמות זניחה של חומר פעיל, ולכן אין השפעה פסיכואקטיבית בעקבות שמוש בהם. זנים אלה מותרים לגידול חקלאי באיחוד האירופאי, בקנדה, בסין ובארצות נוספות. 

הרודראליס הוא זן נוסף נדיר יחסית שמקורו ברוסיה. והוא בעל אחוזים מזעריים של החומר

הפסיכואקטיבי.

.


 

logo בניית אתרים